Projekty realizowane w 2014 r

Projekt "Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Kutno"

Projekt pod nazwą "Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Kutno" współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu odbywała się od 01.03.2014 r. do 31.10.2014 r.

W ramach tego projektu dostosowano pomieszczenie oddziału przedszkolnego poprzez zakup mebli (stoliki, krzesełka, szafki na ubrania) i innego wyposażenia (dywan, pufy do odpoczynku, obudowa grzejników), zakup pomocy dydaktycznych, zabawek oraz sprzętu audiowizualnego (telewizor 50 cali) i sprzętu komputerowego (laptop, rzutnik multimedialny, tablica interaktywna). Doposażono również toalety dla najmłodszych dzieci poprzez zakup podajników do mydła, podajników na ręczniki papierowe, podestów do toalet i umywalek oraz nakładek zmniejszających obwód sedesu. Największą inwestycją był zakup wyposażenia i montaż placu zabaw wraz z jego ogrodzeniem.

Największym sukcesem w trakcie realizacji projektu była wielka radość na twarzach dzieci, które 1 września 2014r. przyszły od naszej szkoły. Z entuzjazmem podziwiały nowy wygląd oddziału przedszkolnego, kolorowe pomoce dydaktyczne, nowoczesną tablicę interaktywną, ciekawe wyposażenie sali i przede wszystkim fantastyczny plac zabaw na świeżym powietrzu. Choć od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już trochę czasu, to entuzjazm dzieci nie mija. Z nowoczesnego oddziału przedszkolnego oraz ładnego placu zabaw zadowoleni są również rodzice dzieci, którzy niejednokrotnie dawali temu wyraz w rozmowach z nauczycielami i pracownikami szkoły.

• 12.3°C
  • zachmurzenie małe