10 GRUNWALDZKA
DRUŻYNA HARCERSKA „PER PEDES”

10 GDH „Per Pedes” jest drużyną wielopoziomową i , jako jedna z nielicznych wśród miejscowych, drużyną grunwaldzką,. Należy do I Kutnowskiego Szczepu „Innominata” im 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, Hufiec Kutno ZHP, Chorągiew Łódzka ZHP. Początki drużyny sięgają roku 2007, kiedy hm. Katarzyna Stolińska (nauczycielka ZS w Byszewie i mama jednej z harcerek) postanowiła założyć drużynę harcerską wśród uczniów naszej szkoły. Pierwszą drużynową została dh. Natalia Podlasin. Zbiórki odbywały się w szkole. Kolejną drużynową została dh. Ewelina Katarzyńska i zbiórki przeniesiono do salki katechetycznej przy Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie na Dybowie. W październiku 2012 r. drużynową została pwd. Renata Mordzak. Od tej pory spotykamy się ponownie w szkole. W czerwcu 2016 r. nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku drużynowej. Została nią dh. Aleksandra Szukalska. W grudniu 2018 r. kolejnym drużynowym został pwd. Michał Braszkiewicz.

W skład drużyny wchodzą uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Harcerze aktywnie uczestniczą w akcjach harcerskich, ale również w imprezach regionalnych.

10 GDH „Per Pedes” tworzą cztery zastępy.

I. „Wędrowniczki z Wisienką na Torcie"

Zastępowa –            dh. Zuzanna Jaciubek

Podzastępowa –       dh. Alicja Jaciubek

II. „Poszukiwacze Przygód II”